Chrániče na snowboard, páteřáky, šortky Tábor
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!
Snowboardové chrániče
Ať už jste začátečníci či zkušení jezdci na snowboardu, nedílnou součástí vaší výbavy by měly být i chrániče. Protože ať ovládáte danou disciplinu sebelépe, nikdy nevíte, co vás může na svahu či mimo něj potkat. Nošení ochranných pomůcek, obzvláště pak helmy, by tak mělo být samozřejmostí.
V zásadě není velkého rozdílu mezi chrániči na lyže a na snowbord, takže pokud se rádi věnujete oběma sportům, nemusíte kupovat nadvakrát. Menší rozdíly jsou pouze u helem, které se rozdělují na lyžařské a snowboardové, ale není bezpodmínečně nutné na lyže nosit pouze lyžařskou a naopak.
Podívejme se na chrániče blíže. Na následujících řádcích se dozvíte, jaké druhy chráničů můžete sehnat a jak si je správně vybrat.
Chránič páteře, tzv. páteřák
Chránič páteře je při tomto typu sportu důležitý. Zranění páteře totiž bývají časté a někdy vážné. Je vhodný jak na lyže tak i na snowboard.
Můžeme si vybrat mezi různými typy:
-
Chránič páteře upevňovaný pásky přes hrudník a břicho – je nejprodávanější, jelikož se dá vzít pod bundu a nezamezuje nám v pohybu, nejnižší pořizovací cena
-
Chránič celotělový horní části těla v kombinaci s vestou – vhodný zejména pro pokročilé a rychlé jezdce, chrání nejen páteř, ale i klíční kosti a ledviny
- Chránič páteře zabudovaný od oblečení, např. do softshellové vesty – plní rovnou dvě funkce – zahřeje a ochrání.
Páteřáky můžeme sehnat ve standardních velikostech (XS – XL), zásadní je zde hlavně pohodlí a volnost pohybu, měl by dobře přilnou k páteři tak, že o něm nebudete ani vědět. Důležitá je zde výška postavy, která je určující.
Chrániče kostrče, kyčlí a zadku, tzv. Shorts (šortky, trenky)
Tento typ chráničů vypadá jako jakési vyztužené šortky. Mohou být rozlišeny dámské a pánské. Jejich provedení se může mírně lišit a mohou mít výztuž na stehnech, bocích, kyčlích, kostrči, zadku.
Tyto šortky jsou vhodné zároveň proti prochladnutí při častém sezení na sněhu při nazouvání vázání na snowboardu.
Chrániče kloubů
K dostání jsou různé chrániče kloubů – kolena, lokty, zápěstí. Chrániče bývají vybaveny buď plastovými nebo pěnovými výztuhami. Jsou rozděleny do základních velikostí XS – XL a je důležité, aby nám nezamezovaly v pohybu. Záleží jen na vás, jaké chrániče si vyberete, jakou oblast chcete chránit.
Nejvíce používanými však bývají chrániče zápěstí. Právě ochrana zápěstí by měla být samozřejmostí, protože většina lidí zmírňuje pády rukou a tak zápěstí hodně zatěžují. Máte na výběr buď chránič, který si obléknete pod rukavice nebo si můžete pořídit rukavice se zabudovaným chráničem zápěstí, který bývá odnímatelný.
Rukavice
Ač se to nezdá, i rukavice plní svou důležitou funkci. Chrání nás především před mrazem, ale při pádu zamezí i odřeninám. Měly by být určitě voděodolné a jak už bylo řečeno výše, dají se pořídit společně s chráničem zápěstí.
Rukavice vám musí být akorát, není dobré když jsou příliš těsné, byla by vám v nich zima a v příliš volných budete mít ruce neohrabané.
Vybírat můžete mezi dvěma základními typy – prstové a tzv. palčáky (bývá v nich větší teplo, ale nic v nich neuchopíte).
Brýle
Nesmíme ovšem zapomínat ani na ochranu zraku. Brýle jsou nezbytným prvkem.
-
Chrání oči před UV zářením nebo naopak za nepříznivých podmínek rozjasňují
- Chrání oči před větrem a sněhem
Skla bývají různě zbarvena, podle barvy jsou určeny do různých podmínek. Jako ochrana proti slunci jsou vhodná tmavá skla, rozjasňují spíše žlutá či oranžová skla. Můžeme však sehnat brýle i s růžovými či čirými skly.
Brýle se mohou nosit přes helmu a je tak vhodné je kupovat zároveň, aby dobře seděly a nevznikly nám mezi helmou a brýlemi mezery, kterými by pod ně zafukovalo.
Nabízíte nebo sháníte chrániče na snowboard?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>