Hokejové helmy, chrániče, rukavice, dresy, kalhoty, betony, vyrážečky, lapačky, vesty Tachov
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!
Výstroj pro lední hokej
Zatímco pro zábavu na rybníku stačí brusle, hokejka a puk, hráči, kteří to s hokejem myslí vážně, potřebují celou řadu dalších součástí výstroje.
Čím rychleji puky létají, tím více hráči ocení ochranné prvky, jako jsou helmy, rukavice, kalhoty nebo chrániče loktů, ramen a holení.
Značek, pod kterými se jednotlivé části výbavy hokejisty prodávají, je nepřeberné množství a ceny se také velice liší.
Špičková výstroj ale může stát i vyšší desítky tisíc korun. Ve zvláštním postavení jsou brankáři, kteří potřebují na rozdíl od hráčů betony a také speciální masku.
Hokejové přilby
Brankářská maska se od hráčské helmy liší především jiným tvarem a také specifickou mřížkou. Je konstruována s ohledem na to, že na hlavu brankářů míří puky mnohem častěji než na hlavu hráčů.
Maska proto chrání hlavu o něco lépe než helmy hráčů a to zejména v oblasti krku a uší. S mřížkou před obličejem se ale setkáváme také v případě helem určených dětem a mladším hráčům. Důvodem je opět hlavně bezpečnost.
Při výběru helmy je třeba dávat pozor především na kvalitu použitých materiálů a také na pohodlí.
Velikost je nejlepší odhadnout podle obvodu hlavy, většina helem dále umožňuje rozměry doupravit buď pomocí šroubů, nebo díky zabudovanému systému upínání.
Co se týče pohodlí, tak hraje nejdůležitější roli materiál uvnitř helmy. Moderní gelové materiály se přizpůsobí hlavě hráče nejlépe, tvrdé pěny používané v levnějších modelech už mají vlastnosti horší. Podcenit nesmíte ani odvětrávání.
Ceny brankářských masek začínají na přibližně 2 500 korunách, pokud v obchodě uvidíte výrazně levnější masku, půjde pravděpodobně o plastovou masku určenou na florbal. Ta je pro hokej nevhodná.
Nejdražší masky pro hokejové brankáře stojí i přes 20 tisíc korun. Hráčské helmy jsou levnější a obvykle stojí mezi 1000 až 5000 Kč.
Hokejové rukavice
Rukavice jsou velmi důležitým prvkem výbavy hokejisty především proto, že přenášejí cit jeho rukou přímo na hokejku. Volba rukavic tak může ovlivnit i schopnost hráče kontrolovat puk a přesně mířit. Hokejové rukavice jsou vyrobeny tak, aby chránily hráčovy ruce, daní za zvýšenou ochranu je ale menší ohebnost. Tu můžete do jisté míry zvýšit nákupem rukavic, které mají prsty dělené na tři části, namísto dvou. Všímejte si i toho, jak jsou rukavice těžké, nebo jak mají řešený prostor dlaně. Právě místo, kde hráč drží hokejku, bývá na rukavicích nejnamáhanější částí a mělo by být zpevněné. Základní modely hokejových rukavic lze pořídit za méně než tisíc korun, nejkvalitnější rukavice zavedených značek jako je Bauer, CCM, nebo Reebok stojí i více než pětinásobek.
Hokejové kalhoty
Hokejové kalhoty mají za úkol chránit citlivá místa těla, jako je spodní část páteře, pánev, stehna nebo rozkrok.
Na trhu je široká paleta nejrůznějších modelů hokejových kalhot, které se od sebe liší mírou ochrany jednotlivých míst, počtem ochranných prvků, použitými materiály i rozsahem pohybu, který dovolují.
Poté co zvážíte míru ochrany podle toho, jak často budete hokej hrát a jak rychle kolem vás budou puky létat, a ujistíte se, že vám jsou kalhoty pohodlné, měli byste si zkontrolovat i důležité detaily.
Hokejové kalhoty by měly mít především vyřešený způsob připnutí hokejových kšand (například pomocí knoflíků). Zaměřte se i na způsob zapínání, který výrazně ovlivňuje to, jak rychle se do kalhot dokážete nasoukat. V tomto ohledu pomůže například možnost rozepnout nohavice.
Nejlevnější hráčské kalhoty stojí pod tisíc korun, příliš ochrany ale nenabídnou. Kvalitní výrobky zavedených značek stojí do 5 000 korun. Brankářské kalhoty, na které se spolu s další brankářskou výstrojí specializuje třeba značka Vaughn, mohou stát i přes deset tisíc.
Hokejové chrániče
Na těle profesionálního hokejisty najdete jen málo nechráněných míst. Různých prvků ochrany je celá řada, na zimní zábavu na rybníce jsou ale téměř zbytečné.
Chcete-li se ovšem hokeji věnovat pořádně, bez sady chráničů se neobejdete. Kromě rukavic, helmy a kalhot si profesionální a poloprofesionální hokejisté oblékají také chrániče na velké klouby, jako jsou lokty nebo ramena. Chráněné jsou také holeně, hrudník a záda. Při výběru dbejte hlavně na to, aby se vám v chráničích dobře pohybovalo a aby dostatečně pokrývaly citlivá místa. Důležitá je také odolnost použitých materiálů.
Sada chráničů v dobré kvalitě v průměru stojí okolo pěti tisíc korun.
Také mezi chrániči obvykle narazíte na velké značky Bauer a CCM, na výběr ale budou určitě i produkty méně známých výrobců.
Nabízíte nebo sháníte hokejovou výstroj?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>